Technologie

Německá přesnost a kvalita

CNC Hundegger

Německá přesnost a kvalita

 

Výrobu provádíme na počítačem řízené dřevoobráběcí lince německé firmy Hundegger, která se skládá z CNC obráběcího centra K2i a CNC hoblovacího stroje HMD. 


Linka je schopna obrábět materiály o průřezu od 30x50 mm do 300x450 mm do délky 17 m od střešní latě až po robustní vaznice. Pracuje s vysokou přesností (+- 0.5 mm).

 

centrum K2i

Obráběcí CNC

centrum K2i

Toto zařízení je vybaveno univerzálním agregátem s pětiosou frézovací hlavou Ø 350 x 100 mm a několika agregáty se stopkovými frézami, kotoučovými pilami a vrtáky.

Je schopno vytvářet prakticky všechny druhy tes. Spojení a opracování, které se u tesařských konstrukcí vyskytují.


 

stroj HMD

Hoblovací CNC

stroj HMD

Uvedený stroj  provádí hoblování celých hranolů nebo jen viditelných konců krokví z jedné nebo více stran, srážení podélných hran.

Přímé propojení linky s konstrukčním programem SEMA Extra nám umožňuje bezchybné a rychlé zpracování zakázky a přesunutí většiny prací ze stavby do kanceláře.
Vyrobené díly konstrukce mají vlastní označení, což v kombinaci s velmi přesným opracováním a kvalitní dokumentací podstatně urychluje a usnadňuje montáž u zákazníka.

Linka Hundegger K2i + HMD

Tesařská linka

Linka Hundegger K2i + HMD

 

Linka představuje dnes špičkové univerzální řešení pro hospodárnou výrobu tesařských konstrukcí.

Kreslící program

CAD program SEMA Extra

Kreslící program

Profesionální kreslící program používáme od roku 2007, nám umožnil přímé propojení počítačů našich projektantů s řídícím počítačem výrobní linky. Tím jsme uskutečnili průlomový přechod k efektivní výrobě tesařských konstrukcí.

Kreslící program SEMA je určen speciálně pro návrhy a výrobu střešních konstrukcí a dřevostaveb. Usnadňuje nám mj. návrh a detailní rozkreslení vaznicové, hambálkové, krokvové i atypické střešní konstrukce jakýchkoliv tvarů včetně vikýřů, arkýřů, střešních oken a dalších elementů.

Pomocí tohoto software jsme schopni zprostředkovat zákazníkovi virtuální prohlídku jeho stavby, trojrozměrnou vizualizaci navrhované konstrukce z kteréhokoli směru pohledu a  vyhotovit pro něho montážní dokumentaci.

Pro projektanty jsou k dispozici přesné podklady pro statické posouzení konstrukce.

Program Sema nám umožňuje realizovat zákazníkovy představy od zahradních altánů až po atypické stavby ze dřeva.

Zpracovaný projekt je automaticky a nezkresleně převeden na povely pro výrobní linku a přenesen do jejího řídícího centra.

Pro statické výpočty

Softwarová technologie

Pro statické výpočty

Příhradové vazníky vyrábíme technologií GANG-NAIL a navrhujeme je pro své zákazníky pomocí softwaru firmy MiTek Industries s.r.o. 
Softwarový program, jež využíváme pro projektování příhradových vazníků MiTek Industries, má výborné ohlasy a působí celosvětově v oblasti návrhů statických výpočtů.

Pomocí moderních a ověřených technologií, Vám můžete nabídnout kvalitní a přesně propracované  materiály.